Titulní obrázek

Toyota Auris Tourer

Automobilka Toyota nedávno představila novou generaci pětidveřového hatchbacku Auris i Auris Tourer. Na vozy si počkáme do poloviny tohoto roku.

Toyota Auris Tourer se mezi kompaktními kombi stane unikátem, bude totiž nabízena také s hybridním pohonem kombinujícím benzinový motor s elektromotorem. I tímto krokem chce Auris v prodejích dohnat ztrátu na své konkurenty. Design Toyoty Auris Tourer vychází z linií pětidveřového hatchbacku a nabízí poměrně dynamický vzhled, který ale nebude nijak omezovat přístup do zavazadlového prostoru a nemá ani snižovat jeho objem.

Paleta pohonných jednotek bude stejná jako v případě pětidveřového hatchbacku Auris. Dva z nabízených agregátů budou benzinové – 1,33 Dual VVT-i (73 kW) a 1,6 Valvematic (97 kW). K menší jednotce bude nabízen start-stop systém. Šestnáctistovka bude vedle šestistupňového manuálu dostupná také s převodovkou MultiDrive. S s plynule měnitelným převodem, která má v módu Sport sedm předvolených stupňů. Turbodiesely jsou rovněž dva – 1,4 D-4D (66 kW) a modernizovaný 2,0 D-4D (91 kW). Čtrnáctistovka může spolupracovat se šestistupňovým manuálem, nebo s automatizovaným manuálem MultiMode.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Dvoulitr je kombinován se šestistupňovou manuální převodovkou a systémem stop-start. Pátou verzí je Auris Tourer Hybrid se známou pohonnou soustavou HSD (Hybrid Synergy Drive). Její součástí je benzinový 1,8 VVT-i s elektromotorem o výkonu 60 kW a převodovkou E-CVT, celkový výkon soustavy činí 100 kW.