Titulní obrázek

Toyota GT86 bude mít vyšší výkon

Asi se všichni shodneme, že by modelu Toyota GT86 neuškodilo zvýšení výkonu. Na co ale nesmíme zapomenout jsou perfektní jízdní vlastnosti tohoto vozu. Automobilka se proto rozhodla pro menší úpravy.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Nový sporťák od Toyoty se jeví jako ideální základ pro úpravy, čehož si všimli tuneři z Gazoo Racing. Médii nyní kolují obrázky, které poodhalují upravenou Toyotu GT86 s názvem GRMN FR Sports Concept Platinum. Na první pohled je ale těžko rozeznatelné, že se jedná právě o sportovní Toyotu.

Kromě upravené karoserie, která se rozšířila o 75 mm, jsou také jiná přední světla a nárazník, vzadu potom světla s diodami a rozměrné přítlačné křídlo. Nová jsou také kola o rozměru 18 palců. Hlavním aspektem upravené toyoty je ale posílení pod kapotou. Plochý čtyřválcový motor zůstal při starém, takže pořád má zdvihový objem 2,0 l, ale dostal přeplňování kompresorem, což vyhouplo výkon na dosah 330 koní a točivý moment na 431 Nm. Šestistupňový manuál, pohon zadních kol a samosvorný diferenciál samozřejmě zůstávají.

Jelikož se v automobilových kruzích tak trochu ozývají pochybnosti, že přeplňování turbodmychadlem by pro Toyotu GT86 nebylo to pravé, kompresor se zdá být schůdným řešením. Další informace o ceně nebo dostupnosti samotného kompresorového kitu zatím nejsou k dispozici.