Titulní obrázek

Vylepšená Toyota GT86 se představí v Paříži

Toyota nyní ještě zlepší sériovou verzi modelu GT86. A to pomocí řadou tuningových dílů, které pochází od dvorního ladiče TRD. Představí se na blížícím se autosalonu v Paříži.

Potkat na našich silnicích Toyotu GT86 je asi stejná vzácnost, jako když se proti vám vyřítí Bugatti Veyron efektním driftem. Toyota (a ostatně ani Subaru s jejich BRZ) nestíhají uspokojit poptávku a většina produkce míří do Spojených států.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Železo se ale musí kout dokud je žhavé, takže se v rámci pařížského autosalonu ukáže celá řada tuningových dílů od dvorního úpravce TRD. Těch je celá řada, a jsou jak z řad optických, tak i těch opravdu funkčních. Tuningové díly navíc nemusíte kupovat po celých paketech, ale můžete pořídit i jednotlivé kusy.

V nabídce jsou aerodynamické komponenty, tedy prahy, přední nárazník nebo křídlo na zádi. Stabilitu ve vyšších rychlostech by měl zlepšit funkční difuzor z nerezové oceli. O lepší manévrovatelnost se zasadí kovaná kola NF2, která sníží neodpruženou hmotnost o další cenné kilogramy. Tím ale celá nabídka nekončí, podvozek lze vylepšit sadou tlumičů, které umožní změnu světlé výšky a nastavení tuhosti ve 40 krocích, zajímat by vás mohly i nové stabilizátory, nebo karbonová rozpěra do motorového prostoru.