Titulní obrázek

Toyota Sequoia se bude příští rok prodávat s 5,7 V8

Toyota Sequoia nyní přichází s nečekanou novinkou. V poslední době se totiž setkáváme s neustálým snažením, jak nejvíce zmenšit motor. Ovšem v případě modelu Sequoia je to právě naopak. Navíc vůz nabídne i velmi vyspělou techniku. Zkrátka, je na co se těšit.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Toyota Sequoia má 5,2metrový offroad klasické koncepce, který se prodává pouze v Severní Americe. Vůz, jehož základem je pickup Toyota Tundra, nikdy nenabízel nic menšího než osmiválec. V první generaci to byl motor 4,7 V8, v té druhé (od roku 2007) pak dvojice 4,6 V8 a 5,7 V8.

Hlavní novinkou modelového roku 2013 je vyškrtnutí menšího motoru z nabídky. Napříště Toyota v tomto modelu nabídne jen poctivý 5,7litr. Mimochodem, zajímavé je i použití HD obrazovek pro zadní pasažéry a přehrávače Blu Ray disků. A zmínku si zaslouží i technika. Sequoia sice stojí staromódně na žebřinovém rámu, má ale mezinápravový diferenciál Torsen a dokonce vzduchový podvozek.

Prozatím nevíme, kdy přesně bude mít novinka premiéru. Ale je jisté, že si vůz najde své místo na trhu.