Titulní obrázek

Toyota rozšiřuje výrobu sportovních vozů

Automobilka Toyota se rozhodla obohatit automobilový trh o více sportovních vozů. K dostání tak nebude jen model GT86. Je možné, že se začne od nástupce Supry.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Momentálně je Toyota GT86 jediným sportovním autem v nabídce automobilky. Brzy se ale řady rozšíří a právě "Hachi-Roku" bude stát uprostřed. Podrobnosti o nových modelech poodhalil hlavní inženýr GT86, Tetsuya Tada.

V dohledné době má dorazit ještě levnější sportovní náčiní od Toyoty. Nikdo tu ale nemluví o tom, že půjde o zadokolku. Nová Toyota tak může klidně navázat na Celicu, která od roku 1985 vsázela na pohon předních kol, nebo na nástupce MR2. Samozřejmě se může stát, že japonský výrobce přijde úplně s něčím novým.

Druhý model byl měl být z úplně opačného spektra. Má být mnohem rychlejší a pochopitelně i dražší. Možná jde o nástupce Supry. Lidé z Toyoty ale prozrazují, že finální rozhodnutí ještě nepadlo, takže se může cokoli změnit. A zároveň připomínají, že od konceptu to k hotovému autu trvá až pět let.