Titulní obrázek

Toyota připravuje hybridní kombi, nový Auris Tourer

V roce 2006 opustila Toyota segment kompaktních kombíků, v době, kdy Corollu nahradil Auris. V současné době by automobilka chtěla nabízet i model Auris Tourer, jako kompaktní kombi. Vybrat si budete moci i hybridní pohon kombinující benzinový motor s elektromotorem. Toyota chce touto cestou dohnat své konkurenty.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Auris byl dříve nabízen výhradně jako třídveřový a pětidveřový hatchback. Na konkurenty v Evropě prodejně ztrácel, právě i díky absenci praktičtějšího kombi. Díky kombi má Aurisu mezigeneračně vzrůst podíl na trhu. Vozy kombi jsou velice oblíbené například mezi fleetovými zákazníky. Toyota tvrdí, že čtvrtina kompaktních aut prodaných v Evropě je právě ve variantě kombi. Výzkumná společnost IHS Automotive odhaduje, že do roku 2016 se na starém kontinentu bude prodávat asi 700.000 kompaktních kombi ročně. Stejná firma tvrdí, že se loni v Evropě prodalo 87.598 Aurisů.

Dle prognóz IHS by se v příštím roce mohlo na starém kontinentu prodat 115 tisíc Aurisů, v roce 2015 by se prodeje tohoto vozu měly pohybovat okolo hodnoty 100.000 aut. Aktuálnímu Aurisu se nejvíce dařilo v roce 2008, kdy si jej pořídilo 134.206 evropských zákazníků. V té době se ale na evropských trzích prodávalo více aut než dnes.

Světová výstavní premiéra Aurisu Tourer proběhne na nadcházejícím pařížském autosalonu, v prodeji se vůz objeví v druhé polovině roku 2013. Auris hatchback na trh dorazí již na začátku příštího roku. Design Toyoty Auris Tourer má vycházet z linií pětidveřového hatchbacku a nabízet dynamický vzhled, který ale nebude nijak omezovat přístup do zavazadlového prostoru a nemá ani snižovat jeho objem.