Titulní obrázek

Toyota představí několik novinek na autosalonu v Paříži

Na autosalonu v Paříži se představí hvězda automobilky Toyota nová generace pětidveřového hatchbacku Auris Tourer. Veřejnost konečně bude mít možnost seznámit se s konvenčními verzemi i provedením s hybridním pohonem.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Toyota se po letech vrací na evropském trhu do kategorie kombi nižší střední třídy. Prozatím japonská automobilka k tomuto modelu neuvádí téměř žádné informace, ale potvrdila, že bude nabízen se zážehovými i vznětovými motory a jako první ve své kategorii nabídne i hybridní pohonný systém. Design modelu Auris Tourer má vycházet z linií pětidveřového hatchbacku a nabízet dynamický vzhled, který ale nebude nijak omezovat přístup do zavazadlového prostoru a nemá ani snižovat jeho objem.

Třetí novinkou pro nižší střední třídu se stane důkladně přepracované MPV Verso. Design této novinky se bude držet stylu sesterského hatchbacku Auris a nejen díky provedení předních partií má být tento lehce identifikovatelný jako zástupce značky Toyota. Kromě nového exteriéru nabídne Verso i přepracovaný interiér. Další úpravy se dotkly podvozku i pohonných jednotek, z nichž ty největší měl prodělat vznětový agregát 2,0 D-4D. Novinkou v modelové řadě Yaris se stane verze s označením Trend. Ta má zvýšit atraktivitu malé Toyoty prostřednictvím úprav designu exteriéru a výraznějšího interiéru.

Sportovně zaměřené návštěvníky autosalonu v Paříži hodlá Toyota ve své expozici zaujmout doplňky od divize TRD určenými pro kupé GT 86. Je to vůbec poprvé co budou doplňky od TRD představeny a nabízeny oficiálně v Evropě. Současní i budoucí majitelé GT 86 si tak budou moci objednat komponenty pro úpravu vzhledu a aerodynamických vlastností karoserie a také díly pro podvozek nebo zvýšení výkonu.