Titulní obrázek

Toyota GT86 se chystá na Pikes Peak

Téměř za měsíc pojede sériová Toyota GT86 legendární závod do vrchu Pikes Peak. Letos s jednou velkou novinkou. Motor bude uprostřed vozu. Společnost vsadila na přeplňovaný šestiválcový třílitr.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Pomalu se odhalují nové speciály pro závod do vrchu Pikes Peak, který se pojede v červnu v americkém Coloradu. Na svět se teď vyklubala Moster Toyota Super 86, se kterou pojede sám slavný Nobuhiro "Monster" Tajima, který už na Pikes Peak získal spoustu trofejí.

Moster Toyota Super 86 toho se sériovou GT86 nemá moc společného. Jde o speciál, který má ze sériového auta jen pár detailů, jako jsou třeba světla. Srdcem vozu je přeplňovaný šestiválcový třílitr, který má výkon 670 koní a točivý moment 807 Nm. Sílu posílá na všechna kola šestistupňová sekvenční převodovka.

Motor spolu s jezdcem sedí uprostřed vozu obaleni trubkovým rámem. Na ten je pak přichycena karoserie z kompozitu a masivní křídla, jejichž silný přítlak drží auto o hmotnosti 1080 kg na silnici. Toyota se na závod pilně připravuje. Uvidíme, jak letos obstojí.