Titulní obrázek

Nová Toyota Yaris přichází do Evropy

Toyota uvolnila informace k modifikovanému modelu Toyota Yaris. Nová Toyota Yaris je více zaměřená na řidiče, zlepšila se kvalita materiálů v interiéru. Měla by se zvýšit kultivovanost a samozřejmě se o trochu snížit spotřeba i emise.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Už teď je jisté, že dostane tři úsporné motory – dva benzínové a jeden diesel. Zajímavostí bude i standardně dodávaný centrální dotykový displej o úhlopříčce 6,1", kterým si budete moci ovládat všechno od rádia, přes palubní počítač po navigaci, pokud bude přítomna. Základem je lehce modernizovaný tříválec 1.0 VVT-i (zřejmě o výkonu 69 koní), ale lepší volbou bude určitě čtyřválec 1.33 VVT-i (v současné verzi nabízí výkon 100 koní). Pro příznivce nafty Toyota připravila motor 1.4 D-4D, který by měl mít výkon kolem 90 koní a točivý moment přes 200 Nm. Se spotřebou se vejde do 4 litrů na 100 km.