Titulní obrázek

Nejlepším prodejcem aut ve Velké Británii se stal Lexus

V britském týdeníku Auto Express zveřejnili průzkum nejlepšího prodejce aut ve Velké Británii. Výhercem je Lexus. Zúčastnilo se 29.000 čtenářů časopisu. Největší stížnosti padly na hlavy prodejců, kteří nejsou schopni opravit závady na vozech. V celkovém hodnocení obdržel Lexus 90 %. Ve všech ročnících této ankety získala titul nejlepších dealerů.

Problémem neschopnosti opravit svá vozidla trpí dle Britů 24 z 30 hodnocených značek. Respondenti tvrdí, že se technici v servisech příliš spoléhají na diagnostiku a nechtějí ztrácet čas zkoumáním závad, o kterých vůz tvrdí, že je nemá.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Na druhém místě skončila Toyota. Lexus byl také nejlepší v šesti ze sedmi kategorií. Pouze v hodnocení hodnoty za peníze skončili dealeři značky až desátí. Toyota získala v celkovém hodnocení 88,42 %, je jediná ze značek, která ve všech kategoriích skončila mezi nejlepšími pěti. Auto Express upozorňuje, že Toyotě vlastně pomohla známá svolávací akce s pedály, protože na ni zareagovala proaktivně. V minulých dvou letech totiž Toyota skončila čtvrtá.

Škoda se po dvou letech propadla z druhého na třetí místo. Loni přitom redaktoři Auto Expressu spekulovali, zda dokáže anketu vyhrát. I přes propad však britští dealeři Škody nadále patří mezi ty nejlepší. To se však nedá říct o britských prodejcích Fiatu, ti s celkovým hodnocením 79,29 % skončili až poslední. Fiat má v Británii co zlepšovat, v pěti ze sedmi hodnocených kategorií byl poslední. Italská značka se proti minulým letům sice zlepšila, konkurenti však udělali ještě větší pokrok.