Titulní obrázek

Lidé v Kalifornii si oblíbili Toyotu Prius

V letošní roce si obyvatelé Ameriky oblíbili hybridní Toyotu Prius. Podle letošních statistik jde o nejprodávanější vůz.

V uplynulých třech kvartálech roku se prodalo 46.380 aut, což japonský model vyneslo na špici z loňského čtvrtého místa. Ale abychom byli fér – Toyota jako Prius počítá vše, co nese toto jméno, tedy i MPV/kombi Prius V, plug-in verze a také o dvě třídy menší Prius C. To pak statistiky rostou velmi radostně. Možná Vám také může vadit, že svůj podíl na úspěchu Priusu mají i tradičně (relativně) vysoké ceny benzinu v Kalifornii, ale tahle hybridní rodinka si nevede špatně – je zatím na pěkném sedmém místě.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Kalifornie se tak stala po Japonsku druhým státem, kde rodina Prius vede prodeje. A možná už brzy přibudou i další. Například v prvním čtvrtletí 2012 bylo označení Prius třetím nejběžnějším mezi nové zakoupenými auty – více se prodalo jen vozů Toyota Corolla a Ford Focus. kdo by to byl ještě před deseti lety řekl.