Titulní obrázek

Lexus GS-F

Výrobní divize koncernu Toyota Lexus plánuje výrobu konkurenta GS pro BMW M5, Audi RS6 a Mercedes-Benz E63 AMG.

Že by hybridní soustava se šestiválcem nebyla tím nejsilnějším, co se pod kapotu Lexusu GS podívá? Máme pádné důvody tomu věřit. Podle dostupných informací můžeme pod kapotou čekat něco silnějšího. Momentálně není v přípravě nic konkrétního, ale hned jak se GS zabydlí na všech trzích, dostane se do hledáčku ostřejší verze.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Aby GS-F dosáhlo na poslední generaci BMW M5, musí překonat výkon 560 koní. A proti tomu by se ve skladech Lexusu určitě něco našlo. Například pětilitrový osmiválec z Lexusu IS-F, který by na přední nápravě přikrmovaly dva elektromotory? Podvozku by mohla pomoci natáčecí zadní náprava, kterou už v současnosti má paket F-Sport a adaptivní odpružení. A v téhle kombinaci by mohl vůz GS konkurentům docela zatopit.

Uvidíme, jak si s tím výrobci poradí. Prozatím bohužel nemáme bližší informace. Z ochutnávky je ale jasné, že se máme na co se těšit.