Titulní obrázek

Koncept Toyota GT86

Na ženevském autosalonu představila automobilka Toyota koncept - GT86. Pod podmínkou pozitivní kritiky se začne vyrábět. A na co se můžeme těšit?

Že zrovna Toyota přijde se sporťákem ve stylu GT86, to by asi nikdo tak před pěti lety netvrdil. A vidíte. Značka, která nám dala Prius, znovu objevila sportovní auto, po kterém šílí celý svět. Teď je tu dokonce koncept otevřeného modelu GT86 a i když to není nic pro puristy, sériovou výrobu si zaslouží.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Kupé Toyota GT86 asi moc představovat nemusíme, každý snad něco ví. Ale pro jistotu. Vpředu leží plochý čtyřválec 2,0 l o výkonu 200 koní (pěkně atmosférický) a pohání zadní kola. V tomto ohledu se na otevřeném konceptu FT-86 nic nemění, jen má látkovou stahovací střechu.

I přes nutné výztuhy karoserie tohoto čtyřmístného kabrioletu váží koncept pouze 1257 kg a má celkem slušné rozložení hmotnosti 53:47. Poměr 160 koní na tunu tak slibuje velmi pěkné zážitky i se střechou dole. Asi jediné negativum představuje zvuk motoru, což by mohl vyřešit nějaký aftermarket kit s otevřeným sáním a výfukem. Například.

Mazda MX-5 bude mít těžkého soupeře.